www.gram.pun.pl/forum o wszystkim i dla wszystkich/

Ogłoszenie

Forum oficjalnie zamknięte, CLOSED

#1 2010-04-11 18:56:50

Radzio1350

I'm Legend

Zarejestrowany: 2010-03-28
Posty: 33
Punktów :   

Last Chaos : Tytan by WildPig

Tytan
Poradnik dla początkujących. Jest dość obszerny, jednakże starałem się zebrać wszystkie najważniejsze informacje, jakie powinien znać każdy gracz. Warto go przeczytać na początku swojej przygody w LC. Dodatkowo zamieściłem linki do innych poradników, rozwijające niektóre wątki.

http://img46.imageshack.us/img46/5592/gw124h175.png

I. Podstawowe informacje

Cytat:
Tytani to śmiertelnicy, wzbudzeni do życia przez boga ciemności Eresa, którzy walczyli po jego stronie w wojnie przeciwko bogu światła Apollonowi. Ich potęga, siła i wytrwałość, połączone z wrodzonym talentem do walki, czynią z nich niepokonanych wojowników. - to możemy wyczytać na stronie LC PL. Zanim jednak nasz nieustraszony wojownik będzie wyglądał tak ładnie, jak pan na zdjęciu, czeka nas troszkę pracy.
W praktyce tytani to amatorzy siły, ich zalety to:
- najsilniejszy atak fizyczny w grze
- najwięcej hp w grze
- świetna obrona fizyczna (lepszą posiadają wyłącznie rycerze)
- dobry do pvp, pve
- mile widziany w pt, dobrze expi solo

Wady:
- obrona magiczna
- taka sobie celność
- duże zużycie many (bufki ją pochłaniają)

Tytan przy każdym awansie na wyższy level otrzymuje:
+2 ataku fizycznego
+0,5 ataku magicznego
+3 fizycznej obrony
+0,5 obrony magicznej
+36 HP (życie)
+14 MP (mana)

Dodatkowo, awansując poziom wyżej możemy dodać punkt do jednej z czterech statystyk: siła, zwinność, inteligencja lub kondycja. Każda z nich daje nam jakieś plusy, dla tytana istotne są:
Siła: +0,67 ataku fizycznego
Zwinność: + 0,975 critik, +0,375 deadly

II. Pety(zwierzaki)
Od początku gry polecam posiadanie jakiegoś zwierzaka. Jeśli zamierzamy go później zmienić w wierzchowca to niech to będzie obowiązkowo Koń, choc znacznie lepszym rozwiązaniem jest posiadanie tzw. wiecznego peta, zaś wierzchowca zakupienie później za gotówkę na targu.

Aby zdobyć zwierzaka musimy posiadać jajo smoka(smok), bądź fletnie pana(koń). Wypadają podczas zabijania stworów. Jeśli nie mamy szczęścia i nam długo nie wypada to warto sprzedać jakieś inne przedmioty zaś jajo bądź fletnie zakupić na targu. Z tym przedmiotem otrzymujemy nowego questa otrzymanie towarzysza, idziemy więc z tym do Lorien. Ona każe nam odnaleźć Archeologa Jajana, udajemy się więc w tym celu do Dartan.(drugie miasto, przenosimy się teleporterem, który znajduje się w pobliżu areny pvp, widać go również na mapie miasta). W mieście otwieramy mapę i odnajdujemy Archeologa, ten tam zakończy zadanie wręczając nam zwierzaka. Expiąc zwierzak otrzymuje także punkty doświadczenia i lvle, z każdym dostanie 1pkt umiejętności. Warto ten pkt przydzielić u trenera zwierzaków do jednej z cech obrona lub atak. Wówczas zakładając zwierzaka zwiększa nam się obrona lub atak.(Stąd właśnie posiadanie wiecznego peta, który z każdym lvlem daje pkt do statów postaci, im więcej pkt tym więcej obrony bądź ataku, zależnie od naszej potrzeby. Możemy dowolnie te pkt cofać i przydzielać).

Zalety wierzchowców (można zmienić w niego zwierzaka od 31lvlu):
Koń - posiada bufy do ataku i obrony, które podwyższają te wartości całej grupie. Najlepszym rozwiązaniem jest koń 37lvl, gdyż wówczas oba bufy posiadają już maxymalny poziom.
Smok - posiada skile do bicia obszarowego, w praktyce mało przydatne, biją dość słabo i wolno. Wierzchowiec milszy dla oka, jednak nieprzydatny w praktyce poza szybszym poruszaniem się, jego wartość rynkowa jest też o ok połowe mniejsza niż konia.

Raz przemienionego wierzchowca można odmienić wyłącznie za pomocą karty z itemshopu.

Zwierzaka karmimy Kamieniami Weber (pozostałymi także można, jednak te się najbardzije opłacają. Kopalnia znajduje się na północnym wschodzie od miasta Juno(inne w Dratan). Kamienie wydobujemy przy użyciu kilofa (można go zakupić u zwykłego sprzedawcy w mieście). Aby wydobycie było opłacalne należy użyć bostera, wypadają one z zabitych stworów, bądź należy je kupić. Nakładamy boster na kilof i w ten sposób wydobywamy 27 kamieni weber w chwilkę zużywając w ten sposób boster i kilof.

Leczymy zwierzaka zaś Zielonymi liśćmi (wydobycie analogicznie jak z kamieniem tylko, że nożem), ogródek znajduje się tuż przy północnej bramie.

Więcej info o zwierzakach: http://lastchaos-forum.gamigo.pl/showthread.php?t=2438

III. Drop
Warto zbierać wszystko co nam upadnie podczas bicia stworów. Gdy już posiadamy zwierzaka najlepszym rozwiązaniem jest przeciągnięcie sobie z zakładki Akcje przycisk Zbieraj(dla zwierzaka) na podręczny pasek. Wystarczy wówczas bić i od czasu do czasu użyć przycisku Zbieraj, a zwierzak przejdzie i zbierze wszystko co upadło wokół ciebie(zasieg ograniczony, więc warto czesto używać).

Z dropu najcenniejsze na początku to:
- boster - ulepszasz nim nóż lub kilof do wydobywania surowców, bądź sprzedajesz na targu(innym graczom)
- kamień księżycowy - używasz go w statule księżycowej(na środku miasta), dostajesz tam neny(zwiększenie na krótki czas oborny fizycznej-czerowny, lub magicznej-niebieski) karry(zwiekszenie na krótki czas ataku fyzycznego-czerowny, lub magicznego-niebieski), wpływ zależny od poziomu nenu bądź karr, 12lvl najsilniejsze. Poza tym można też wygrać inne itemki, nie będę się już rozpisywał. Na początek radzę jednak sprzedawać te kamienie, są dość chodliwe, wiec cene należy ustalić przechodząc przez kilka stoisk na targu.(sprzedajesz graczom)
- kamień niebiański - niebian - najcenniejszy początkowy drop, wart jest duuuzo na targu, za jedną sztukę możemy mieć ekwipunek do 20lvlu. Warto wybadać na początku jego cene. Służy do ulepszania broni lub zbroi, ale o tym później.
- esencje umiejętności i zdobyczy - cenny drop, na początku radzę sprzedawać (esencji używamy głównie na bosach, tam się one najbardziej opłacają)
- bronie, zbroje, plany - mało przydatne śmieci, większosć radze od razu sprzedawać, aby nie zaśmiecać sobie plecaka, sprzedajemy u zwykłego handlarza(NPC) gdyż na targu nikt nam tego nie kupi.

IV. Broń i ekwipunek.
Od początku gry możemy nosić zbroje o 5lvli wyższe, bronie o 4lvle wyższe.
Niemal od początku gry radzę sobie ulepszać broń na +3, przyspieszy to nieco nasze lvlowanie. Broń ulepszamy za pomocą:
kamieni siły - robimy je u alchemika w mieście ze zbroi i broni jakie wypadną, bądź jakie kupimy, kamień jest takiego poziomu, jakiego poziomu był przedmiot wkładany. Z broni otrzymujemy dwa kamienie. Za pomocą tych kamieni bezpiecznie ulepszamy do +3(zarówno broń jak i zbroję). Kamień siły posiada 33% szans na powodzenie, w razie niepowodzenia przy uleprzaniu przedmiotów powyżej +3 przedmiot ulegnie zniszczeniu.
Kamień niebiański - posiada 50% szans na ulepszenie, pozostałe 50% to obniżenie wartości przedmiotu, spalenie kamienia(brak zmiany wartości przedmiotu), bądź spalenie przedmiotu. (warotści jakie znajdują się czasem na forach odnośnie szansy na spalenie są przypuszczalne, faktyczne nie są nigdzie podane oficjalnie!)
Kamień doskonały - najdroższy z kamieni ulepszających, podnosi zawsze wartość przedmiotu o +1, jednakże można go użyć tylko raz na przedmiocie. Maxymalnie można podnieść nim wartość do +14.
Kamień szczęścia - podnosi wartość przedmiotu o +1 do wartości +6.(czyli warto używać od +4 do +6)
Pieczęcie krwi - na początkowych lvlach warto zakupić kilkanaście piecząci i na bieżąco pieczętować broń i set, na wyższych poziomach warto przykładać dużą wagę do rodzaju pieczęci. Wbijać najwyższe wartości uników/Celności/Statów, wielokrotnie czyścić aż do skutku. Bron 5 pieczęci, części zbroi 3 pieczęcie. Możliwość pieczętowania się pojawia w miarę używania broni/ekwipunku. (Pieczęcie krwi: http://lastchaos-forum.gamigo.pl/showthread.php?t=7414)
Przy ulepszeniu całego setu(kompletnej zbroi bez hełmu) do +4 pojawia nam się elfik nad zbroją. Warto taki set nosić od 17-20lvlu, wcześniej szkoda na to kasy, gdyż za szybko się lvle zdobywa.
Broń od +4 połyskuje, zaś od +6 przybiera barwe danej klasy, dla tytana jest to czerwony. Od ok 17-20lvlu powinniśmy już inwestować w dobre bronie min. +6. Bronie od +11 posiadają już bonus do obrażeń większy niż podstawowe obrażenia broni, dlatego tak bardzo się opłaca je ulepszać, bądź kupować z duzym plusem.
Maxymalny poziom zbroi i broni to +15, od +10 wszystkie itemki dostają dodatkowe bonusy, takie jak większa celność w broni, czy obrona magiczna, później uniki w zbroi.
Na początkowych lvlach bornie i zbroje dostępne są u handlarza, warto więc ulepszać set na zasadzie kupna broni/zbroi i zmieniania w kamień siły. I tak aż do skutku. Sporo przedmiotów można tak napalić, jednak zbroje na +4/5, czy broń taniej jest tak zrobić niż używając kamieni niebiańskich. Na dalszych lvlach bronie i zbroje można juz kupić wyłącznie na targu bądź zrobć z planów.

V. Jak zarabiać.
Krótko mówiąc zarabiamy na początku farmiąc, czyli zabijając stwory i sprzedając ten drop, później, jeśli chcemy na prawdę zarabiać na niskim lvlu to należy zająć się handlem. Obchodzić stoiska, skupować tanie itemki, sprzedawć po wyższej cenie i tak w kółko. Do tego trzeba już mieć kapitał, jednak zarobki sięgają nawet kilkunastu milionów dziennie(zależnie od kapitału i okazji). Innymi sposobami są dalsze farmienie, polowania na bosów, handel nagrodami ze statuy itp, nie będę się z tym wszystkim rozpisywał, sposobów jest dużo, każdy kto trochę myśli to znajdzie więcej informacji na ten temat, bądź sam załapie prawa tym rządzące.
Poradnik: http://lastchaos-forum.gamigo.pl/showthread.php?t=9030
(co prawda jest dość pokręcony, nie trzymajcie się go sztywno, ale wartość merytoryczną posiada, warto przeczytać by wyciągnąć własne wnioski)

VI. Punkty umiejętności(PU) - blok expa.
Aby zbudować silną postać musimy posiadać praktycznie wszystkie dostępne umiejętności od naszego mistrza klasy. W tym celu niezbędne są punkty umiejętności. Najwięcej ich otrzymujemy bijąc stwory o tym samym lvlu co my posiadamy, dodatkowo najlepszym do tego celu jest świątynia Procyon. (posiada stwory 17-29lvl). Na tych poziomach radzi się więc blokadę expa i zdobycie sobie zapasu PU ok 15-20k, (do maxymalnego lvlu potrzeba ok 45k PU). Dlaczego PU w świątyni, poniewarz tam wystaępuje mnożnik PUx5. Najwięcej PU dostajemy posiadając dodatkowo pt z osobą, której nie widzimy na radarze (tzw solo pt, dostępne takowe są na autogrupie). W wówczas bez dopalaczy otrzymujemy 5500 PU za jednego stwora. (poza świątynią będzie to zaledwie 1200 maxymalnie). Na jeden pkt PU potrzeba 10 000PU, więc co drugi ubity stwór w świątyni to 1pkt PU, zaś poza nią co dziesiąty to 1pkt, różnica jest drastyczna. Poza tym, gdy mamy już zapas PU możemy szybko wbijać poziomy z pt bijąc cały czas czerwone stwory, które dają dużo Expa zaś nic PU. Alternatywą dla tego jest wbijanie poziomów cały czas powoli, bijąc wyłącznie białe i żółte stwory w róznych krainach. Posiadając PU poziomy postaci zdobywa się kilkakrotnie szybciej. Oczywiście możemy grać bez umiejętności, ale wówczas będziemy mieć baaaardzo słabą postać, ustępującą wszystkim i z trudem brnącą dalej.
Do blokady expa na 17lvlu dodatkowo zachęca nas tzw eventówka, czyli wynagrodzenie ucznia. Dostaje się je gdy przejdziemy przez Lvl support i zdobędziemy 20lvl. Tego typu bronie dostępne są ogólnie na rynku. Bronie te są na 20lvl a posiadają obrażenia jak bronie na 29lvl, więc możemy je założyć już na 17lvlu. Niewielki plusik do tej broni i mamy bardzo dobre obrażenia, przyspieszy to nam farmę. Zwierzaka staramy się ustawić wówczas także na atak(ulepszając set), tak by maxymalnie szybko zabijać i wbijać PU.

VII. Poziomy 1-31.
Zdobywamy zwierzaka, a każdy nowy pkt przydzielamy w obrone. Bijemy cały czas białe i żółte mobki w juno, od 8lvlu idziemy do świątyni Belfist. Świątynia ma mnożnik PU x2, wypadają tam też itemki z plusem.
Staramy się jak najszybciej dojść do 15lvlu, wówczas ruszamy już do drugiego miasta czyli do Dartan do świątyni Procyon. Gdy jesteśmy w mieście włączamy mapę i oddalamy ją, by po prawej stronie mniejwięcej pośrodku ujrzeć świątynie. Zakupujemy zwoje teleportu i powrotu, ew potki many i ruszamy do świątyni. Pierwszy raz musimy dojść na piechotę, omijamy po drodze silniejsze stwory nie zaczepiając ich i tak dochodzimy do świątyni. Tuż pod wejściem stawiamy teleport. Od tej chwili będziemy mogli się tu przenosić błyskawicznie.
Wchodzimy do świątyni i wbijamy 2lvle. Na 17 lvlu, radzę bloka. Oczywiście można też później z niewielką stratą to zrobić. Przez cały czas wykonujemy KAŻDE zadanie jakie otrzymamy. Uczą one cennych umiejętności, otrzymujemy tez w nagrodę często przydatne przedmioty. (najważniejszy to łańcuch dla danej klasy, głównie ze względu na niego niektórzy wolą blok później). Początkowo dajemy wszystkie pkt w siłe.

VIII. Skile
Skili nie będę opisywał, bardzo dobrze zrobiła to już Avaya. Jeśli ktoś chce mieć silną postać musi i tak mieć praktycznie wszystkie. Rozwijając postac polecam w pierwszej kolejności odkrywać pasywy w dalszej bufy, a na końcu skile bijące. Tytan grając niestety pochłania ogromne ilości many, gdyż obowiązkowo musi mieć cały czas na sobie Krzyk - zwiększa atak, Szczególny Dar - zwiększa atak i obrone kosztem many oraz Celność. Możemy wspierać innych wrzucając im krzyk, później zaś atak z dystansu.
Skile tytana(do 31lvl): http://lastchaos-forum.gamigo.pl/showthread.php?t=11811
Skile warmmastera (powyżej 31lvl): http://lastchaos-forum.gamigo.pl/showthread.php?t=12261
Skile highlandera (powyżej 31lvlu, gdyby ktoś mimo moich rad się na niego skusił): http://lastchaos-forum.gamigo.pl/showthread.php?t=12268

IX. 31lvl wybór podklasy
Każdemu tytanowi radzę wybrać Warmmastera(walczy mieczem):
- lepszy atak i obrona niż high
- stun - chwilowe oszołomienie przeciwnika
- skile obszarowe
- lepsze uniki magii i z daleka
- lepszy zarówno do pvp jak i expu solo na wyższych lvlach
- więcej hp

Highlander - topór
- uniki z bliska przeciwko fizycznym - lepsze nawet od szelmy!(za wyjątkiem iż ta posiada lepszą biżuterię na uniki)

Niestety, klasy nie są dobrze wyważone i highlander na każdym polu jest słabszy niż warm. Cielesna perfekcja potrafi go zestunować, a nawet z nią atak ma minimalnie lepszy od warmmastera. Obronę od 50lvlu słabszą. Opłaca się to wyłącznie przy farmie, zaś wówczas warmmaster ma skile obszarwe. Zresztą w egehii expi się głównie na magach, więc jedyna zaleta highlandera jest nic nie warta.

Punkty statusowe:
Lvl Siła-Zwinność-Inteligencja-Kondycja
31 23-5-0-2
32 23-8-0-2
33 23-12-0-2
34 26-12-0-2
35 30-12-0-2
36 33-12-0-2
37 35-12-0-4
38 35-12-0-4
39 35-12-0-11
40 38-12-0-11
41 42-12-0-11
43 49-12-0-11
44 52-12-0-11
45 52-12-0-15
46 52-13-0-17
46-60lvl siła do wartości 100 na skill koszmar
powyżej radzę dawać wszystko w zwinność, co spowoduje bicie później niemal samymi krytykami. Oczywiście możemy zrobić tak od razu, a później cofać pkt statusowe na wykupienie skila. Alternatywą jest dawanie pktów w siłę, jednak przyrost obrażen z tego jest nikły w porównaniu do tego co dają krytyki, zwłaszcza przy szybkości bicia warma.

X. 31+
Gdy już wbiliśmy duży zapaś PU możemy przystąpić do expienia postaci. Pierwszym krokie są sfinksy(znajdują się na południowym zachodzie dartan). Organizujemy sobie kilka osób do pt i tłuczemy. Solować się je możemy się bezpiecznie pokusić od ok 40lvlu, pod warunkiem, że zdobędziemy dobrą biżuterie na uniki. (3xżądło wiatru, bądź 3xkamień cienia) Są tacy co twierdzą, że to biżuteria tylko dla szelmy, ale to nie prawda! Jeśli chcemy postać przede wszystkim do expa to inwestujemy w uniki i solujemy dużo silniejsze mobki! W pvp kamień cienia też jest niezły, choć 3xłzy rycerza są lepsze dla tytana, gdyż brak mu trochę celności. No ale exp na lvl 30-60 na przeciwnikach fizycznych jest najlepszy z jak najwyższymi unikami.
Powyżej 40lvlu możemy udać się już do Egehii, gdzie wraz z kilkoma osobami w pt solujemy bokerów magów. Oczywiście tytan nie bierze ich na początku na siebie, magia go bardzo boli, jednak bije znakomicie. Bardzo przydaje się stunek. Od lvlu 60 można już pokusić się o wieżę dusz(Informacje o wieży: http://lastchaos-forum.gamigo.pl/showthread.php?t=13029). Po 70lvlu kompletujemy set na uniki.(informacje o zbroi: http://lastchaos-forum.gamigo.pl/showthread.php?t=6705) Jako broń warto już zrobić smoczą, gdyż jej obrażenia będą rosły wraz z lvlami, od 80lvlu jest niezbędna.

XI. Gildia i przyjaciele
Od początku gry należy przystąpić do jakiejś gildii(min. lvl6, by móc otrzymać później bloka expa). Gwarantuje wam, że jeśli nie zdobędziecie w grze grupy przyjaciół, nie będziecie mieć wsparcia gildii to gra wam się szybko znudzi i nie dobrniecie do końca. Najprzyjemniejsze w grze jest to, że można walczyć w pt, rozmawiać i dobrze się bawić!

XII. Inne
Końska zbroja - osobiście nie polecam, brak cennych pieczęci, brak możliwości ulepszania, bardzo wysoka cena. Robi się ją z cześci zwierząt(informacje poniżej) - http://lastchaos-forum.gamigo.pl/showthread.php?t=14806
Części zwierząt(poświęcanie zwierzaków na zbroje/broń/zarobek): http://lastchaos-forum.gamigo.pl/showthread.php?t=3508
Smocza broń - można zrobić, choć przydatna może być dopiero od lvlu 80, wcześniej znacznie bardziej opłaca się nosić standardową broń z dobrym plusem.
Bitwa o Dratan(polecam zawitać tam na wyższych lvlach): http://lastchaos-forum.gamigo.pl/showthread.php?t=12991
Bitwa o Merak(j.w.): http://lastchaos-forum.gamigo.pl/showthread.php?t=12721
Boss Raid (jedna z form zarobku, źródło cennych rare itemów) http://lastchaos-forum.gamigo.pl/showthread.php?t=12725
Rare itemy http://lastchaos-forum.gamigo.pl/showthread.php?t=12495

Ostatnio edytowany przez Radzio1350 (2010-04-11 18:58:13)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.crafttribes.pun.pl romet zetka 50 jakie paliwo death note test postac ile ksiag trzeba czytac z m1 na m2 Szczerbatek jak narysowac